PROMIENIE UV

Renowacja kanalizacji metodą rękawów z maty szklanej nasączonej żywicami poliestrowymi utwardzonymi promieniami UV – TO druga technologia jaką nasza firma wykonuje renowacje liniowe.

MAŁA GRUBOŚĆ = DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ

W porównaniu od innych metod renowacji rękawy z maty szklanej nasączonej żywicą poliestrową dają bardzo duża wytrzymałość przy stosunkowo niskiej grubości ścianki.

Dla przykładu sztywność obwodowa na poziomi 2kN dla średnicy DNN200.

Ścianka rękawa filcowego musi mieć grubość minimum 6mm, dla metody utwardzania promieniami UV ścianka wynosi tylko 3mm. Wszystko to za sprawą krótkoterminowego modułu sprężystości, którego wartość jest na poziomie nawet 21 000.

Od DN150 do DN2000

Dzięki zestawieniu dużych i małych lamp do utwardzania mamy możliwość wykonywania renowacji w zakresie średnic od DN150 do DN2000.

Dodatkowym atutem naszego sprzętu jest długość przewodu, dzięki któremu jednorazowy odcinek poddany renowacji może być o długości aż 210 mb bez konieczności przekładania lamp.

INSTALACJA

Nie różni się od innych, pod warunkiem, że stosowane są ekologiczne żywice epoksydowe. Najpierw cały odcinek poddawany renowacji należy wyczyścić pod wysokim ciśnieniem specjalistycznym samochodem czyszczącym. Miejsca zalegającego betonu oraz wystających innych przeszkód należy usunąć przy pomocy robota frezującego. Następnie rękaw jest przycinany do wymaganej długości oraz nasączany żywicą epoksydową w naczepie impregnacyjnej. Mieszanie składników odbywa się z użyciem precyzyjnych mieszaczy, którymi steruje ko0mputer. Kolejnym etapem jest wywinięcie rękawa do kanału z wykorzystaniem słupa wody i podgrzanie do 80 stopni C. Już po 2 godzinach uzyskujemy twardość rękawa. Kolejnym etapem jest schłodzenie masy wody do 20 stopni oraz wycięcie rękawa w studniach.

Zapoznaj się z naszymi pozostałymi technologiami

SPRAWDŹ

AKTUALNOŚCI


Zobacz wszystkie aktualności