SKANOWANIE 3D 4K

Skanowanie wykonujemy za pomocą samojezdnego wózka zwanego skanerem – jest to urządzenie, które posiada unikalną technologię wykonywania pojedynczych zdjęć o kącie 185o, które po zakończeniu przeglądu są łączone w całość.

Skaner w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów telewizyjnych, używa dwóch wysokiej rozdzielczości kamer cyfrowych do wykonywania zdjęć z 185o kątem w formie rybiego oka, które wykonują zdjęcia w odstępach co 5 cm. Następnie są one przesyłane cyfrowo do pojazdu i tam są łączone tworząc obraz o kącie 360o. Działanie tego typu urządzenia różni się od technologii wideo, w którym stałe oświetlenie i obracanie kamery jest przyczyną rozmycia obrazu – krótkie błyski ksenonowe w skanerze są gwarancją ostrych zdjęć nawet przy prędkości do 35 cm na sekundę.

Identycznie jak w przypadku skanera do studni, oglądający efekt inspekcji jest sam sobie operatorem i ma możliwość obejrzeć to co go interesuje – dokonać samodzielnych pomiarów np. uszkodzeń, przyłączy czy deformacji kanału.

BĄDŹ NIEZALEŻNY, ZOSTAŃ OPERATOREM

Oprogramowanie pozwala na płynne oglądanie inspekcji, w momencie wykonywania przez skaner zdjęć. Inspektor może zatrzymać się w dowolnej pozycji i przeglądać wszystko w 360o, z możliwością powiększania i zapisywania dodatkowych zdjęć. Tym sposobem istnieje możliwość obiektu w studni pod różnymi kątami. Po zakończeniu skanowania program przetwarza dane tworząc tzw. rozłożenie obrazu 2D i chmurę punktów.

SKANOWANIE STUDZIENEK

Stan techniczny studzienek sprawdzamy przy pomocy skanera działającego na podobnej zasadzie jak słynne Street View. Skaner 3D używa dwóch wysokiej rozdzielczości kamer cyfrowych ze specjalnie zaprojektowanymi obiektywami szerokokątnymi, które wykonują skanowanie wnętrza studzienki w jednym przebiegu pionowym w kilka sekund.

CHMURA PUNKTÓW

Efektem skanowania jest tzw. chmura punktów, czyli rzut poziomy lub pionowy studni w zależności od potrzeby projektanta. Dzięki tej funkcji dokładnie możemy stwierdzić, czy studnia została przekrzywiona przez działania i naciski gruntu oraz zlokalizować wszelkie przemieszczenia kręgów. Oprogramowanie skanera SI daje również możliwość zaobserwowania geometrii skanowanej studni. Widok dokładnie odzwierciedla jej kształt np. komin kręgów, a komory w kształcie kwadratu. Wszystko to w przestrzeni 3D dzięki czemu podgląd uzyskujemy praktycznie z każdej strony. Za pomocą chmury punktów możemy zmierzyć każdą średnicę przyłączy, głębokość oraz średnicę studni.

Zapoznaj się z pozostałymi usługami

SPRAWDŹ

AKTUALNOŚCI


Zobacz wszystkie aktualności